Duvar Tipi Klima

Duvar Tipi Klima

Duvar tipi klima modelleri her alanda rahatlıkla kullanılabilmekte ve hem soğutma hem de ısıtma sağlayarak konforlu bir ortam oluşturabilmektedir. Duvar tipi klimalarda farklı fonksiyon ve özelliklere sahip olarak üretilmiş birçok marka bulunmaktadır. Klima satın alırken kullanacağınız mekânın özelliklerine göre alım yapmanız hem enerji tasarrufu hem de konforlu bir kullanım için önem taşımaktadır.

En Uygun Duvar Tipi Inverter Klimalar

En uygun fiyatlı klimalar için birçok seçeneğe ulaşmanız mümkündür. Şu an piyasada satışa sunulan ve Inverter teknolojisine sahip klima markaları ve başlangıç fiyatları şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • Airfel markasına ait A++ enerji sınıfı ve Inverter teknolojisine sahip 9000 BTU klimalar 2665 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Airfel markasına ait aynı özellikli klimaların BTU değerleri yani kapasiteleri arttıkça fiyatları da artış göstermektedir.
 • Sigma markasına ait Inverter teknolojisine sahip 18000 BTU klimalar 2700 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır.
 • Rota Climate marka A++ enerji sınıfı, 9000 BTU ve Inverter teknolojisine sahip klimalar 2000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır.
 • Vestel markasının üretimi olan Regal klimalar 2 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır.
 • Demir Döküm markasına ait Inverter teknolojisine sahip 9000 BTU duvar tipi klimalar 2100 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır. BTU değeri arttıkça fiyatlarda yükselmektedir.
 • Altus markasına ait Inverter teknolojili klimalar A++ enerji sınıfı modellerinde fiyatlar 2100 TL’den başlamaktadır.
 • Vestel marka A+ ve Inverter teknolojisine sahip klimaların fiyatları 2100 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

Mitsubishi Klimalar Ne Kadardan Başlıyor?

Mitsubishi markası klima üretiminde kalite olarak lider firmalardan bir tanesidir. Mitsubishi klima fiyatları 3600 TL’den başlamakta ve özelliklerine göre 27 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir. Mitsubishi teknik servis konusunda geniş bir ağa sahiptir ve satış sonrası hizmetleriyle de kullanıcılarının memnuniyetini kazanmaktadır.

Ayrıca Bakınız.  18.000 BTU Klima

Samsung Klimalar Ne Kadardan Başlıyor?

Samsung markasına ait klimalar farklı teknolojileri ve tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Kullanıcılarına konforlu bir ortam oluşturma ve temiz bir hava ile soğutma ve ısıtma garantisi veren klima modellerinin fiyatları 2800 TL’den başlamaktadır. Klimaların sahip olduğu teknoloji ve özelliklere göre fiyatlarda artış göstermektedir. Bayi ve teknik servis konusunda geniş bir ağa sahip olan Samsung, beyaz eşya konusunda da başarılı ürünler sunarak müşterilerinin memnuniyetini kazanmaya devam etmektedir.

Arçelik Klimalar Ne Kadardan Başlıyor?

Arçelik markası klima üretiminde alt markaları ve kendi markasına ait birçok model ve seçenek sunmaktadır. Klima fiyatları Arçelik markasında 2400 TL’den başlamaktadır. Farklı modeller ve sahip oldukları özelliklere göre klimaların fiyatları artış göstermektedir. Güvenilir bir marka olan Arçelik, klima konusunda ülkemizde en çok tercih edilen markalar arasında yerini almaktadır. Inverter klima modelleri ve farklı özelliklere sahip klima seçenekleri için Arçelik markasının ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Bosch Klimalar Ne Kadardan Başlıyor?

Bosch markasına ait klima modelleri 3200 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Uygun fiyat ve kaliteli ürün sunan Bosch markasından farklı özelliklere sahip klimalar satın alabilirsiniz. Performans anlamında da müşterilerinin memnuniyetini kazanan klima modellerini mutlaka incelemelisiniz.

Klima Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hem yaz aylarında hem de kış aylarında kullanılabilen klimalar, özellikle yaz aylarının getirdiği sıcak havalarda ferahlamanız için olmazsa olmaz eşyalardan biridir. Klima satın almayı düşünüyorsanız hem bütçenize uygun bir klima bulmaya çalışmalı hem de kaliteli olanı tercih etmelisiniz. Klima satın alırken dikkat etmeniz gereken hususlardan bazıları şu şekildedir;

 • Klimanızı satın aldıktan sonra satış öncesinde olduğu gibi satış sonrasında da alabileceğiniz hizmetlerin güvenilir olduğundan emin olmalısınız. Klimanızın arıza yapması durumunda geniş servis ağı olan ve acil müdahale edebilecek markaları seçmelisiniz.
 • Klimayı seçerken nerede kullanacağınız kriteri oldukça büyük önem taşımaktadır. İdeal konfor koşullarının sağlanabilmesi ve klimanızın aktif şekilde siz faydalı olabilmesi için ilgili özellikleri taşıyan klimaları tercih etmelisiniz. Klimayı kullanacağınız mekân büyük ise küçük kapasiteli bir klima almak size faydadan çok zarar getirecektir.
 • Inverter teknolojisine sahip olan klimalar hem enerji tasarrufu hem de kullanımdan verim elde edebilmek için başarılı ürünlerdir. Klima tercihi yaparken biraz daha fazla ödeyerek Inverter klimaları tercih etmek, kullanımdan verim almak ve enerji tasarrufu için mantıklı olacaktır.
 • Çoklu program özelliğine ve Wi-Fi özelliğine sahip klimaları tercih ederek, 24 saat içerisinde klimanızı istediğiniz gibi çalıştırabilir ve programlayarak istediğiniz gibi çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu da size hem zamandan hem de enerjiden tasarruf ettirir.
 • Klima kullanacağınız mekânda temiz ve alerjik maddelerden arındırılmış bir hava istiyorsanız, gelişmiş filtreleme özelliğine sahip klimaları tercih edebilirsiniz.
 • Enerji tasarrufu açısından fayda sağlayacak bir klima satın almak istiyorsanız A plus klimaları tercih etmelisiniz. A plus serisi klimalar enerji tasarrufu konusunda ciddi karlar elde etmenizi sağlayacaktır. Duvar tipi klimalarda A+ özellikleri A++, A+++ şeklinde arttıkça enerji tasarrufu da fiyatlarda artış göstermektedir.
Ayrıca Bakınız.  İnverter Split Klima Nedir, Ne İşe Yarar?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları