Klima Auto Modu Nedir?

14.07.2018
1.217
Klima Auto Modu Nedir?

Bu ayarda, ayar sıcaklığına ulaşmak için sistem çalışma modlarını ve fan devrini otomatik olarak değiştirir.

İlkbahar ve sonbahar aylarında, SOĞUTMA/ISITMA modu değişiklikleri için daha yakın bir sıcaklık kontrolü gerekebilir. Otomatik mod (AUTO) seçildiğinde klima otomatik olarak fabrika ayarlarına göre çalışacaktır. Ayar sıcaklığı otomatik modda görüntülenmez ve ayarlanamaz. “FAN” tuşuna basarak fan hızını seçebilir.

Otomatik modu seçerek klimanızın bulunduğu ortamın sıcaklığına göre çalışma şeklini sizin yerinize otomatik olarak seçmesini sağlayabilirsiniz. Klima ortamın sıcaklığına göre ısıtma, nem alma veya soğutma yapmaya başlar. Bu modda ortam sıcaklığı ne olursa olsun hedeflenen sıcaklık 24°C olarak belirlenir ve klimadaki göstergede bu sıcaklık gösterilir. Otomatik modun çalışma şeklini belirleyen alt ve üst sıcaklık değerleri 20 ve 27°C’dir. Ortam sıcaklığı 20°C ve altındaysa klima ortam sıcaklığı 24 olana kadar ısıtma yapmaya başlar. Ortam sıcaklığı 20°C ile 27°C arasındaysa klima nem alma modunda çalışmaya başlar. Ortam sıcaklığı 27°C ve üstündeyse klima ortam sıcaklığı
24°C olana kadar soğutma yapmaya başlar.

Isıtma ve soğutma sırasında fan otomatik olarak çalışır. Aynı anda turbo mod da çalıştırılabilir ama fan hızı değiştirilemez. Nem alma modunda aynı anda turbo mod çalıştırılabilir ama fan hızı değiştirilemez. Klimanızı iç ünite üzerindeki açma kapama düğmesinden açtığınızda klima otomatik modda çalışmaya başlar.

Ayrıca Bakınız.  Klima neden su damlatır?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları