GREE Inverter Salon Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

28.02.2021
131
GREE Inverter Salon Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

GREE Inverter Salon Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için GREE Inverter Salon Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. GREE Inverter Salon Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

GREE Inverter Salon Tipi Kullanım Kılavuzu

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler GREE Inverter Salon Tipi Klima kumanda kullanımı ile alakalıdır. Kullanım talimatları, kumanda üzerinde bulunan düğmelerin anlam ve işlevleri açıklanmıştır.

GREE Inverter Salon Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

GREE Inverter Salon Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

 • 1 numaralı düğme

ON/OFF düğmesidir. Klimayı açmak yahut kapatmak istediğinizde kullanabileceğiniz açma/kapama düğmesidir.

 • 2 numaralı düğme

MODE düğmesidir. Uygun çalışma modunun ayarlanmasını sağlanır. Mod seçimi yapılan menü tuşudur. Düğmeye her bastığınızda değişik bir moda geçer. Modlar sırası ile şu biçimdedir:

AUTO (otomatik)→ COOL (soğutma)→ DRY (nem alma) → FAN (fan)→ HEAT (ısıtma)

Klimanızı hangi modda çalıştırmak istiyorsanız talep ettiğiniz modu seçebilirsiniz.

 • 3 numaralı düğmeler

+,- düğmeleridir. Düğmeler sıcaklık ayarlaması için veya zaman ayarlaması için kullanılır. Düğmeye her bastığınızda sıcaklık ayarı 1°C kadar artar veya azalır. Uzun süre basılı tutulduğunda ise ayar daha bi hayli hızlı yükselir yahut düşer. TIMER ON, TIMER OFF ve Clock ayarlarında süreyi ayarlamak için de yine +,- düğmeleri kullanılabilir.

 • 4 numaralı düğme

FAN düğmesidir. Fan devrinin çevrimsel olarak ayarlanmasını sağlayan düğmedir. Fan hızını ayarlayabilirsiniz. Fan hızı sırası ile şu biçimdedir:

AUTO (otomatik) → düşük → orta → yüksek

Fan hızını ekranda beliren simgelerden de anlayabilirsiniz. Böylelikle konfor sağlayan fan hızını seçebilirsiniz.

 • 5 numaralı düğme

Salınım düğmesidir. Düğmeye her bastığınızda klima kanadı aşağı ve yukarı salınır biçimde olur. Klimanın yatay penceresi maksimum acı ile aşağı ve yukarı olarak otomatik salınır.

 • 6 numaralı düğme

Salınım düğmedir. Düğmeye basıldığında sola ve sağa salınım seçilmiş olur. Klimanın yatay penceresi maksimum açı ile sağa ve sola olarak otomatik salınır.

 • 7 numaralı düğme

HEALT SAVE düğmesidir. HEALT modu sağlıklı çalışma demektir. Düğmeye basıldığı zaman;

HEALT → AIR → AIR HEALT → no display olarak değişir.

Hangi mod seçilir ise klima o modda çalışma yapar. Bu fonksiyonlar her modelde kullanılamaz.

SAVE ünitenin SAVE modunda çalışmasını sağlar. Klima bu modda otomatik devirde çalışır, ayar sıcaklığı ayarlanmaz. İşlevi durdurmak için yine aynı tuşa basılabilir.

 • 8 numaralı düğme

X-FAN düğmesidir. Temizleme özelliğidur. İç ünite evaporatörü üzerindeki nem ve küf oluşumunun önlenmesi amacı ile kullanılır. Fonksiyonu devreye almak için klimanızı önce kapatın. Artından dahili fan 10 dk süre ile çalışmaya sürecektir. Bu arada X-FAN düğmesine basın. Fan hemen duracaktır. Üniteyi kapattığınızda ise fonksiyondan çıkılmış olur.

 • 9 numaralı düğme

TEMP düğmesidir. İç ünite ekranında iç ayar, iç ortam veya dış ortam sıcaklığının görüntülenmesine yardımcı olmaktadır. Düğmeye her basıldığında ev, evin içinde ! evin dışında ! işareti resmi olacaktır.

 • 10 numaralı düğme

TIMER düğmesidir. Klima açıkken düğmeye basıldığında TIMER OFF ayarlanabilir. HOUR ve OFF karakterleri yanıp söner. + veya – düğmesine 5 sn basıldığında TIMER ON zamanı ayarlanabilir. + veya – düğmesine her basıldığında süre yarım saat azalır veya artar. Bu düğmelere basılı tutulduğunda ise zaman ayarı daha bi hayli hızlı yükselir veya düşer. Zaman ayarını yaptıktan sonra onaylamak için TIMER düğmesine basmanız gerekir. Zaman ayarı aralığı 0,5-24 saat arasıdır.

 • 11 numaralı düğme

TURBO düğmesidir. Klima soğutma veya ısıtma modunda iken düğmeye basılırsa bi hayli hızlı soğutma veya bi hayli hızlı ısıtma durumu gerçekleşir. Fonksiyonu durdurmak için düğmeye yeniden basmanız gerekir.

 • 12 numaralı düğme

SLEEP düğmesidir. Klima ısıtma veya soğutma modunda iken SLEEP düğmesine basılırsa uyku özelliği devreye girer. Klimayı uyku modundan çıkarmak için yeniden aynı düğmeye basabilirsiniz.

 • 13 numaralı düğme

LIGHT düğmesidir. İç ünite ekran ışığının kapanmasını sağlar. Ayrıca iç ünite ekran ışığının açılması için de yine aynı düğme kullanılabilir.

Bilmenizi İsteriz: Çocuk kilidi özelliğini açmak için + ve – düğmelerine aynı anda basmanız gerekir. İşlev çalıştırıldığında kumanda üzerinde kilit resmi görünür. Uzaktan kumanda çalıştırıldığında ise kilit simgesi 3 kez yanıp söner fakat uzaktan kumanda sinyal görmez. Kilidi açmak için yine + ve – düğmelerine aynı anda basabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Hava Serinletici Cihaz Bakımı Nasıl Yapılır?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları