Demirdöküm Millenium Plus F9 Arızası ve Çözümü

Demirdöküm Millenium Plus F9 Arızası ve Çözümü

Demirdöküm Millenium Plus Klimalarında genellikle yaşanan f9 arızasının neden kaynaklandığına dair bir bilgi sahibi değilseniz mutlaka bu yazımızı sonuna kadar okuyup bilgi sahibi olmalısınız. Demirdöküm Millenium Plus Kliması kullananlara özel olarak hazırladığımız bu yazımızda arıza kodlarının ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

Demirdöküm Millenium Plus Klima Arızaları

F1 ve F4 Arıza Kodları: Demirdöküm Millenium Plus klimalarda her iki arıza koduda ateşleme sisteminde sorun olduğuna işaret eder.  Bu arıza kodları ile karşılaşıldığında evde ve / veya klimada gaz olup olmadığı kontrol edilmeli ve gaz girişleri denetlenmelidir. Gaz vanaları açıkken gaz sisteminde bir sorun olmadığı takdirde arıza devam ediyorsa Demirdöküm klima servis çalışanlarına başvurmak gerekir.

F2 Arıza Kodu: F2 arıza kodu hava akış sorununun varlığı durumunda ortaya çıkar. Elektronik kartta, prosestatta ya da fanda meydana gelen problemler nedeniyle kaynaklanabilen bu arıza için Demirdöküm yetkili klima servislerine başvurulması gerekir.

F3 Arıza Kodu: Hava prosestatında sorun meydana gelmesi sonucu beliren F3 arıza kodunun çözümü için klima tamiri hizmetleri profesyonel klima servisi çalışanlarından alınmalıdır.

F5 Arıza Kodu: Klimadaki su sıcaklığı maksimum dereye erişiyorsa emniyet termostatı devreye girer. Emniyet yani limit termostatın aktif olması ile birlikte F5 arıza kodu oluşur ve klima çalışmayı sonlandırır. Cihaz resetlendikten sonra arıza kodu devam ediyorsa kalorifer filtresinde, üç yollu vanada, pompada veya ana eşanjörde sorun olabileceği için kesin çözüm adına klima servisi çalışanlarından destek istenmelidir.

F6 Arıza Kodu: Sıcak su sensöründe bozukluk olması durumunda F6 arıza kodu görülür. Sensör kablolarında kısa devre olması, borularda nem oluşması ya da sensör arızalarında ortaya çıkan bu kod klima servisi çalışanlarına başvurmayı gerektirir.

F9 Arıza Kodu: Demirdöküm Millenium Plus klima modelinde kalorifer sensöründeki sorun neticesinde F9 arıza kodu görülür. Bu durumda kaloriferlerin ısıtma kapasiteleri zarar görür ve kimi zaman kaloriferler ortamı hiç ısıtmayabilir. F9 arıza kodu ile karşılaşanların klima servisi firmalarına başvurmaları gerekir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları