Baymak Klima E-01 Arızası ve Çözümü

Baymak Klima E-01 Arızası ve Çözümü

Baymak klimalarında genel olarak meydana gelen E-01 arızası kullanıcılarını oldukça rahatsız etmekte ve bu arıza Baymak kombinin farklı modellerinde de görülebilen bir arıza kodudur. Baymak Klima ekranında E-01 kodu ile uyarı veren bu sorun, kombide ateşleme probleminin olduğu anlamına gelmektedir. E-01 kodlu arıza durumunda, kombinin resetlenmesi yeterli gelmemektedir.

Baymak E-01 Arızası Nasıl Çözülür?

Baymak E-01 kodlu ateşleme sorununun çözümü için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

  1. Gaz durumunu kontrol edin. E-01 arızasının nedeni, gaz vanasının kapalı olması ya da gazın kesilmiş olması olabilir. Doğalgazlı ocak kullanıyorsanız, ocaktan gaz gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz.
  2. Su basıncını kontrol edin. Su basıncının gereken değerler dışında olması, ateşleme sorununa yol açabilir. Su basıncının 1-2 değerleri dışında olması, Baymak E-01 arıza kodunun görülmesine yol açabilir. Su basıncının 1-2 bar arasında olmasını sağlayın.
  3. Kombiyi birkaç kez resetleyin. Baymak kombi E01 arızasının çözümü için gaz durumunu ve su basıncını kontrol ettikten sonra, birkaç kez resetleme yapın. En fazla üçüncü resetlemeden sonra, kombi çalışır hale gelmelidir.
  4. Baymak E-01 arıza kodu görülmeye devam ediyorsa, Baymak kombi servisleri tarafından destek alın.

Baymak kombi modellerinin hemen hepsinde görülen E-01 arızasının giderilmesi için yaptığınız uygulamalar işe yaramadıysa, kombinin iç aksamında bir problem meydana gelmiş olabilir. Bu durumda, kombinin ana parçalarına herhangi bir müdahalede bulunmadan Baymak kombi servisi tarafından destek almanız, arıza kodunun en kısa sürede ve en güvenli şekilde giderilmesini sağlayacaktır.

Ayrıca Bakınız.  Daikin inverter Klima Arıza Kodları 2020 Güncel
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları