AR-RCD1C Isıtma Soğutma

24.02.2021
135
AR-RCD1C Isıtma Soğutma

AR-RCD1C Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için AR-RCD1C Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. AR-RCD1C Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Fujitsu / General Electric markalı bir çok klimayı çalıştıran AR-RCD1C model kumanda ile ilgili bilgilerdir.

AR-RCD1C Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Klima kapalı durumdaysa önce kumandadan “START/STOP” tuşuna 1 kez basın ve klimayı aktif hale getirin.
  • Daha ardından konum seçimi yapmak için “MODE” tuşunu kullanın. Klima ısıtma moduna getirileceği için kumandanın sol bölümünde bulunan yazılardan “HEAT” yazısının hemen sağında sembol belirene kadar MODE tuşuna art arda basın. Ok işaretine benzer bir sembol HEAT yazısının sağına geldiğinde klima ısıtma moduna geçmiş demektir.
  • Sıcaklık derecesi belirlemek üzere “SET TEMP” tuşlarını kullanabilirsiniz. Bu tuşlarla sıcaklık derecesini yükseltebilir yahut düşürebilirsiniz. Yaptığınız ayarı da kumanda ekranında görüntüleyebilirsiniz.
  • Daha ardından fan hızını ayarlamak için “FAN” tuşunu kullanmalısınız. Kumandanın sağında fan hızı kademeleri için yazılar bulunur. Bu yazılardan; AUTO (OTOMATİK, HIGH (YÜKSEK), MED (ORTA), LOW (DÜŞÜK), QUİET (SESSİZ) fan hızı kademesi demektir. Hangi fan hızını kullanmak istiyorsanız bu yazıların solunda ok işaretine benzer sembol belirene kadar “FAN” tuşuna art arda basın.
  • Konum seçimi, sıcaklık ayarı ve fan hızı ayarından kısa süre sonra klima ortamı ısıtacaktır.

AR-RCD1C Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Klimanız kapalı durumda ise ilk kez açmak için kumandadan “START/STOP” tuşuna 1 kez basarak klimayı aktif hale getirin.
  • Ardından konum seçimi için “MODE” tuşuna basın. Klima soğutma moduna getirileceği için kumandanın sol bölümünde bulunan yazılardan “COOL” yazısının hemen sağında sembol belirene kadar MODE tuşuna basmaya devam edin. Ok işaretine benzer bir sembol COOL yazısının sağında belirdiğinde klima soğutma moduna alınmış demektir.
  • Daha sonra sıcaklık derecesini belirlemek için “SET TEMP” tuşlarına basabilirsiniz. Bu tuşlar ile sıcaklık derecesini azaltabilir yahut artırabilirsiniz. Ayarladığınız sıcaklığı da görüntülemek için kumanda ekranına bakmanız yeterli gelmektedir.
  • En son fan hızı kademesi seçebilirsiniz. Bunun için de “FAN” tuşunu kullanmalısınız. Kumandanın sağ bölümünde fan hızı kademeleri için yazılar mevcuttur. Bu yazılardan; AUTO (OTOMATİK, HIGH (YÜKSEK), MED (ORTA), LOW (DÜŞÜK), QUİET (SESSİZ) fan hızı seçenekleridir. Ortama en uygun fan hızını kullanmak istiyorsanız eğer bu yazıların solunda ok işaretine benzer sembol görülene kadar “FAN” tuşuna art arda basın.
  • Bu ayarlardan sonra klima kısa bir sürede ortamı serinletecektir.
Ayrıca Bakınız.  Gree Klima Isıtma Soğutma
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları