Tüm Odalarda Klima Kullanılabilir mi?

28.02.2021
128
Tüm Odalarda Klima Kullanılabilir mi?

Tüm Odalarda Klima Kullanılabilir mi?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Tüm Odalarda Klima Kullanılabilir mi? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Tüm Odalarda Klima Kullanılabilir mi? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Bir Konutta Birden Çok Klima Kullanılabilir mi?

Konut yahut iş yeriniz içinde bulunan tüm odalarda klima kullanma gibi bir düşünceniz var fakat bu uygulamanın olup olamayacağı hususunda bilginiz yok ise sizi bilinçlendirelim…

Tüm Odalarda Klima Kullanılabilir mi?

Tüm Odalarda Klima Kullanılabilir mi?

Tüm Odalarda Klima Kullanılabilir mi?

Konut veya iş yeri içinde bulunan hemen her odaya klima montajı yapılabilir. Lakin mühim olan montaj koşullarıdır. Aynı zamanda montaj sonrası alınacak sonuçlardır. Montajında yahut kullanımında herhangi bir sakınca veya koşul yok ise her odaya klima takılabilir ve kullanılabilir.

Bir Konutta Birden Çok Klima Kullanmanın Şartları

  • İç ünite ile dış ünite içindeki mesafe bi hayli mühimdir. Arada kalan mesafe uzman ekiplerce belirlenmeli ve uygun görülür ise uygulama yapılmalıdır.
  • Klimanın kullanılmak istendiği oda montajına uygun olmalıdır.
  • Bir odada birden fazla klima olabilecek olduğunca kullanılmamalıdır. Oda büyük ise ve dış ünite içindeki mesafede bir sorun teşkil etmiyorsa uzman personellerin tespiti ve uygun görmesi neticesinde montaj işlemi yapılarak kullanım sağlanabilir.
  • Klima kullanmak istenen odaların büyüklüğüne bağlı kapasite seçimleri ayrı ayrı yapılmalıdır. Odanın daha iyi ısınması veya soğuması yönünden kapasite mühimdir.
  • Dış ünite ile iç ünite içindeki bakı boru mesafesi uzman kişiler aracılığıyla uygun görülür ise kullanılabilir. Aksi halde montaj yapılamaz ve kullanım sağlanamaz.
  • Tek bir dış ünite ile birden fazla iç üniteli klimalar (multi split klimalar gibi) tercih edebilirsiniz. Montaj için uygun keşif yapılır ve sorun görülmez ise kullanım sağlayabilirsiniz.
Ayrıca Bakınız.  Pratik Pompa Seçimi Nasıl Yapılır?

Önerimiz özellikle de klimanın yalnızca monte edileceği odaya karar vermenizdir. Montaj yeri hususundaki bilgileri uzman ekip keşif sonrası sizlerden de onay alarak gerçekleştirecektir. İşlemleri kesinlikle uygulamamalı, uzman servis desteği almalısınız.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları