Samsung DB93-1111K Isıtma Soğutma

24.02.2021
149
Samsung DB93-1111K Isıtma Soğutma

Samsung DB93-1111K Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Samsung DB93-1111K Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Samsung DB93-1111K Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Sayfamızda açıklanan bilgiler Samsung DB93-1111K kumanda ile ilgili bilgilerdir. Bu model kumanda ile AQ09TSMNAND / AQ09TSMNSTK / AQ12TSMNAND / AQ12TSMNSTK / AQ18TSMNAND / AQ18TSMNSTK / AQ24TSMNAND / AQ24TSNNSTK / AQV09PSLNAND / AQV12PSLNAND / AQV18PSLNAND / AQV24PSLNAND model klimalar çalıştırılabilmektedir.

Samsung DB93-1111K Klimayı Isıtma Moduna Alma

  • Klima kapalı ise açarak işlemi başlatmalısınız. Bunun için kumandanın üst orta bölümünde bulunan turuncu renkteki açma/kapama tuşuna basmanız yeterli gelmektedir.
  • Daha sonra ısıtma modunu ayarlamak için “Mode” tuşunu kullanmanız gerekir. Tuşa her bastığınızda kumanda ekranında; ısıtma, soğutma, nem alma ve fan gibi çalışma modları belirecektir. Isıtma modu “Heat” yazısı ile seçilir. Bundan dolayı kumanda ekranında Heat yazısını görene dek mode tuşuna basın. Heat yazısı belirdiğinde ısıtma modu aktif demektir.
  • Isı ayarlaması için “Temp +,-“ tuşlarını kullanmalısınız. + ile sıcaklığı yükseltebilir, – ile sıcaklığı düşürebilirsiniz. Tuşlara bastıkça sıcaklık değişikliklerini ekranda görebilir ve uygun bir sıcaklık derecesi seçebilirsiniz.
  • Ardından fan yani cihazın üfleme hızını seçebilirsiniz. Bunun için de “Fan ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmanız gerekir. Bu tuşlara bastıkça kumanda ekranında ayarlanan fan hızını görebilir ve ortam için uygun bir fan hızı seçebilirsiniz.
  • Son işlemden kısa süre sonra klimanız ortam sıcaklığını yükseltmeye başlayacak ve ortamı ısıtacaktır.

Samsung DB93-1111K Klimayı Soğutma Moduna Alma

  • Klima kapalı durumda ise klimayı önce kumandasından açarak işlemi başlatmalısınız. Kumandanın üst orta bölümünde bulunan turuncu renkteki açma/kapama tuşuna bir kez basın ve klimanızı açın.
  • Ardından soğutma modu ayarlamak için “Mode” tuşunu kullanın. Bu tuşa her bastığınızda klimanın çalışma fonksiyonları kumanda ekranında belirecektir. Ekranda; ısıtma, soğutma, nem alma ve fan gibi çalışma modları belirir. “Cool” yazısı soğutma modunu temsil eder. Bundan dolayı kumanda ekranında cool yazısını görünce Mode tuşuna basmayı bırakın. Klimayı bu biçimde soğutma moduna almış olursunuz.
  • Daha sonra klimanın üfleme hızını belirlemek üzere “Fan ▼ ve ▲” tuşlarına basmanız gerekir. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranında fan hızı kademe şeklinde değişecektir. Ortam için uygun bir fan hızını bu biçimde kumanda ekranında görerek seçebilirsiniz.
  • Yapılan bu son işlemden kısa süre sonra klima ortam sıcaklığını düşürmeye başlayacak ve ortamı serinletecektir.
Ayrıca Bakınız.  Alarko Carrier X-Power Gold 53 NQV 035M Isıtma Soğutma
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları