Klima Kumandası Neden Çalışmaz?

01.03.2021
138
Klima Kumandası Neden Çalışmaz?

Klima Kumandası Neden Çalışmaz?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Klima Kumandası Neden Çalışmaz? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Klima Kumandası Neden Çalışmaz? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Klima Kumandası Çalışmıyor

Klimanızın kumandası çalışmıyor ise olabilecek nedenler aşağıda sıralanmıştır.

Klima Kumandası Neden Çalışmaz?

Klima Kumandası Neden Çalışmaz?

Klima Kumandası Neden Çalışmaz?

  • Klima fişi prize takılı olmayabilir

Klimanın fişi prize takılı değilse aslında klima çalışmıyordur ve size de klima kumandayı okbekliyor olarak geliyordur. Bu durumda ilk yapmanız gereken klimanın fişe takılı olup olmadığını kontrol etmektir. Klima fişi prize takılı değilse prize takıp yeniden deneme uygulayabilirsiniz.

  • Kumanda üzerindeki kilit tuşuna basmış olabilirsiniz

Klima kumandası üzerinde “Lock” tuşu mevcuttur. Bu tuşa bastıysanız yahut tuş basılı kaldı ise bundan dolayı kumanda devre dışı kalmış olabilir. Kumanda bu durumda işlev sağlamaz. “Lock” tuşuna yeniden basmalı yahut kumandanın devre dışı hareketini kaldırıp yeniden deneme yapmanız gerekir. Bazı klimalarda +,- tuşlarına aynı anda basılarak bazı klimalarda ise ▼ ve ▲ tuşlarına aynı anda basılarak kumanda tuş kilidi aktif edilerek, kilit aynı biçimde kaldırılabilmektedir.

  • Kumandanın pili bitmiş olabilir

Kumandanıza yeniden pil takın. Hiç kullanılmamış sıfır pil takarak (pili doğru yerleştirdiğinizden emin olun) yeniden deneme yapın.

  • Kumandada problem yaşanabilir

Kumanda arızalı ise bundan dolayı de çalışmıyor olabilir. Buna benzer sorunlarda genelde klima kumanda sorunu karşımıza çıkar. Arıza durumunda klima kumandası değiştirilmelidir. Lakin bu biçimde çözüm sağlanabilir.

Ayrıca Bakınız.  GZ-056B-E1 Kumanda Isıtma Soğutma
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları