Daikin FLEXI Inverter Yer Tavan Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

27.02.2021
128
Daikin FLEXI Inverter Yer Tavan Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Daikin FLEXI Inverter Yer Tavan Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Daikin FLEXI Inverter Yer Tavan Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Daikin FLEXI Inverter Yer Tavan Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Daikin FLEXI Yer Tavan Tipi Kullanım Kılavuzu

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Daikin FLEXI Inverter Yer Tavan Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? konusu ile alakalı bilgilerdir.

Daikin FLEXI Inverter Yer Tavan Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Daikin FLEXI Inverter Yer Tavan Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

 • 1 numaralı gösterim

Sinyal alıcıdır.

 • 2 numaralı gösterim

Kumanda gösterge ekranıdır.

 • 3 numaralı düğme

HOME LEAVE yani evden çıkış düğmesidir. Tercih edilen sıcaklık ve hava çıkış hızı ayarlarını kaydetmenizi sağlamakta olan bir fonksiyondur. Bu modu yalnızda ısıtma ve soğutma konumunda kullanabilirsiniz. Bu butona basarak evden çıkıp yeniden döndüğünüzde veya yatıp kalktığınızda ünite odadaki sıcaklığı daha rahat edilecek düzeyde tutar. Bu durum da sizlerin hem tasarruf yaşamasına hem de beklenen verimin alınmasına yardımı olur.

 • 4 numaralı düğme

POWERFUL yani kuvvetli işletim butonudur. Isıtma veya soğutma tesirini bi hayli hızlıca maksimize etmektedir. Maksimum kapasite elde edilmesine yardımcı olmaktadır. Bu çalıştırma modu 20 dk kadar sürmektedir. Daha sonra sistem otomatik olarak Güçlü çalıştırma öncesi kullanılan ayara göre çalışmaya başlar. Sessiz çalıştırma ile aynı anda kullanılamaz.

 • 5 numaralı düğme

TEMP ▲ ve ▼ yani sıcaklık ayar değiştirme düğmesidir. ▲tuşuna basıldığında ısıtma/soğutma ayarı artırılır, ▼ tuşuna basıldığında ise ısıtma/soğutma ayarı düşürülür.

 • 6 numaralı düğme

ON/OFF yani açma kapama görevindedir. Klimayı talep ettiğiniz zaman kapatmanızı ve açmanızı sağlar.

 • 7 numaralı düğme

Mode düğmesidir. İşletim modu seçmeye yardımcı olmaktadır. Otomatik, nem alma, soğutma, ısıtma, fan gibi modları seçmenizi sağlar. Menü düğmesi olarak da adlandırılabilir. Düğmeye her bastığınızda çalıştırma modu değişir. Talep ettiğiniz modu bu biçimde ayarlayabilirsiniz.

 • 8 numaralı düğme

Quiet yani sessiz butonudur. Duş ünitenin sessiz çalışması adına bu botunu kullanabilirsiniz. Bu botun seçilerek dış ünitede frekans ve fan hızı değiştirilir, dış ünite gürültü düzeyi azaltılır. Gece için uygun bir fonksiyondur.

 • 9 numaralı düğme

FAN düğmesidir. Yani hava akış hızı ayarını seçmenize yardımcı olmaktadır. Üfleme hızı da denilebilir.

 • 10 numaralı düğme

Swing yani salınım butonu adı verilir. Hava akış yönünün ayarlanmasına yardımcı olmaktadır. Yatay kanadı ayarlamak için kullanılır. Düğmeye bastığınız zaman yatay hava kanatçığı hareketlenir, kanatlar salınıma başlar. İstenen konuma geldiğinde ise yeniden bu butona basmak gerekir. Kanadın hareketi bu sayede durur ve istenen yönde ısıtma/soğutma yapar.

 • 11 numaralı düğme

ON düğmesidir. Klima zamanlayıcı ayarını açmak için kullanılır. Zamanlayıcı açmak istediğinizde bu butona basabilir ve TIMER yön tuşlarından zaman ayarını ayarlayabilirsiniz.

 • 12 numaralı düğme

OFF düğmesidir. Klima zamanlayıcı ayarını kapatmak için kullanılır. Zamanlayıcı kapatmak istediğinizde bu botuna basmanız yeterli gelmektedir.

 • 13 numaralı düğme

TIMER düğmesidir. ▼ ile zaman ayarı düşürülebilir, ▲ ile zaman ayarı yükseltilebilir.

 • 14 numaralı düğme

CANCEL düğmesidri. Zamanlayıcıyı iptal etmek için kullanılır.

 • 15 numaralı düğme

Klima saatini ayarlama görevindedir. Butona bastığınız zaman 0:00 görüntülenir ve saat simgesi yanıp söner. Saati mevcut saate ayarlamak için zamanlama ayar butonuna basabilir ve TIMER düğmeleri ile saati ayarlayabilirsiniz.

 • 16 numaralı düğme

RESET düğmesidir. Klima aniden durduğunda veya arızaya geçtiğinde yeniden başlatmak için bu butonu kullanabilirsiniz. Düğmeyi itmek için ince bir cisim kullanabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Daikin Klimada ECONO Fonksiyonu Nedir?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları