Beko Klimada Uyku Modu Fonksiyonu Nedir?

23.02.2021
280
Beko Klimada Uyku Modu Fonksiyonu Nedir?

Beko Klimada Uyku Modu Fonksiyonu Nedir?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Beko Klimada Uyku Modu Fonksiyonu Nedir? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Beko Klimada Uyku Modu Fonksiyonu Nedir? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Beko klima kullanıcıları klimalarını hem tasarruflu hem de rahat biçimde kullanmak ister. Tasarruftan ziyade bir hastalığa yakalanmamak, klimayı doğru biçimde kullanmak ve her şeyden mühimsi de klimayı rahat biçimde kullanmak mühimdir. Gece özellikle uyku aşamasında konforu sevenler ve Beko klima kullananlar için uyku modu özelliği ile ilgili ki tüm bilgileri aşağıda paylaşımı yaptık. Bunun için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Beko Klimada Uyku Modu Fonksiyonu Nedir?

Siz evinizde uyurken odanızın çok soğumasını veya çok ısınmasını önleyen, rahat uyku sağlayan fonksiyondur. Klima ısıtma veya soğutma modunda iken uyku ayarı özelliği seçilirse, klima en uygun konforu sağlayabilecek biçimde çalışır ve tespit edilen süre sonunda çalışmasını durdurur.

Beko Klima Uyku Moduna Nasıl Alınır?

 • Öncelikle klimanız kapalı durumda ise açık konuma getirmeniz gerekir. Kumanda üzerinden açma/kapama tuşuna basarak klimayı çalıştırabilirsiniz.
 • Ardından “Mode” tuşuna basarak cihazın çalışma modunu seçin. Yani havalar sıcaksa soğutma modunu, havalar soğuksa ısıtma modunu seçin.
 • Daha sonra ortam için en uygun sıcaklık derecesini belirleyin. Bu sıcaklığı yine dış ortam ve iç ortam ısısını baz alarak ayarlamalısınız.
 • Uyku modu özelliğini aktif etmek için “SLEEP” tuşuna bir kez basın.
 • Kumanda ekranına bakarsanız sol alt köşede yıldız sembolü göreceksiniz. Klima bu biçimde uyku moduna alınmış olur.
 • Daha sonra klimanın kapanacağı süreyi belirlemeniz gerekir. Bunun için de “▲ ve ▼” tuşların kullanmalısınız. Tuşlara her bastığınızda klimanın kaç saat sonra duracağını göstermekte olan rakam azalacak yahut artacaktır. Bu etapta ayar yaparken kumanda takip edilmelidir.
 • Uyku ayarı ise yalnızca 1-7 saat içinde ayarlanabilmektedir.
 • Böylelikle klimanın kapanacağı süreyi de tespit ettikten sonra “SET CLEAR” tuşuna basarak zaman ayarlaması işlemini sonlandırın. Ayar bittikten sonra klimanın 1 saat sonra duracağını gösteren 1 rakamı belirir.
Ayrıca Bakınız.  Mitsubishi Electric PAR-21MAA Isıtma Soğutma

Beko Klimada Uyku Modunu İptal Etme

Bu özelliği iptal etmek için kumanda göstergesindeki saat hanesi silinene dek ayarlama aşamasında yapılan işlemler uygulanabilir. Lakin en basit ve daha çok tercih edilen yöntem; “SET CLEAR” tuşuna bir kez basmaktır. Bu tuşa bir kez bastığınızda fonksiyon iptal edilmiş olur.

Bilmenizi İsteriz!

 • Uyku ayarlaması için en uygun süreyi belirlemelisiniz. Unutmayın ki odayı uzun süre soğutmak sağlığınız için iyi değildir.
 • Uyku modu seçildiği zaman soğutma modunda 30 dakika sonra sıcaklık ayarladığınızdan 1°C kadar yükselir, 1 saat sonra 2°C daha yükselir.
 • Uyku modu seçildiği zaman ısıtma modunda 1 saat sonra sıcaklık ayarladığınızdan 1°C kadar düşer, 2 saat sonra 2°C kadar daha düşer.
 • İşlem aşamasında SET CLEAR tuşuna 30 saniye kadar basılmazsa ayarlanan saat iptal olur ve ayardan otomatik çıkılır.
 • Bu fonksiyon tüm Beko klimalarda olacak diye bir kaide yoktur. Bazı klimalar olmayabilir, bazı klimalarda olduğu halde çalışmayabilir.
 • Uyku ayarı modu yalnızca klima çalışırken yapılabilir, klima kapalıyken işlem yapılamaz.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları